Ana Sayfa Tech Drone Teknolojisi Yeni Zirvelere Ulaştı

Drone Teknolojisi Yeni Zirvelere Ulaştı

33
0

ABD hava sahasında ticari dronların kullanımına ilişkin FAA düzenleyici kısıtlamalarının bir miktar gevşetilmesine rağmen, ana akım Amerika’nın droneların insanların kapılarına paketleri teslim ettiği günü görmesinden iki ila beş yıl daha önce olabilir.

Son birkaç yıldır, drone teknolojisi ve kullanım durumları hakkındaki tartışmalar, özellikle endüstrinin tüketiciye yönelik tarafı söz konusu olduğunda, ısınmaya devam ediyor. Genel halk, drone teslimatı için geleceğin neler getireceğini ve bunun günlük yaşamlarımız üzerindeki etkisini bilmek istiyor. Tüketiciler için ufukta neler olabileceğini tahmin edebiliyor olsam da, bugünün gerçek dünyadaki iş sorunlarını çözmek için halihazırda meyvelerini veren ve özerklik, lojistik ve hızlı dijitalleşmede gelecekteki gelişmelerin önünü açan inanılmaz gelişmeleri gözden kaçırmamalıyız. fiziksel dünyanın. Bunun çoğu, dronların kendilerine karşı sensör ve veri analizi yeteneklerine bağlanabilir.

İşte üç endüstrinin yeni bir bakış açısı kazanmak için gelişmiş drone teknolojisinden nasıl yararlandığına bir bakış: 

Tarım İçin Dronelar

Tarla yönetimi, bir çiftçinin başarısının temelidir. İklim değişikliği ve yönetilmesi giderek zorlaşan mahsullerle, topraklarının durumunu, ekinlerinin sağlığını ve yeni tarım tekniklerinin, gübrelerin ve çevrenin onları nasıl etkileyebileceğini anlamaları gerekiyor.

Kenevir ve ürün çiftçileri , sağlıklarının doğru bir değerlendirmesini almak için ekinlerinin üzerinden uçmak için sensör donanımlı insansız hava araçları kullanıyor. Birçok dönümlük araziyi yönetenlere kolaylık sağlar ve bu toprak sahiplerini optimize edilmiş bir hasata yol açabilecek bilgilerle güçlendirir.

Tarlalarında neler olup bittiğine dair daha iyi bilgi, çiftçilere robotik ve insansız hava araçlarının sonraki aşamaları için güç veriyor ve çiftliklere artan otomasyon geliyor. Drone’ların bir anormalliği yerel olarak tespit edebildiği, sorunu bulutta teşhis edebildiği ve bir insan sahaya ayak basmadan otomatik olarak bir püskürtme uçağı gönderebildiği bir dünya hayal edin. Düşündüğünden daha yakın.

İnşaat ve Altyapı Alanında Doronelar

Dünyanın yolları, köprüleri ve binaları onlarca yıllık ihmal ve çürümenin ardından çökerken, altyapı birçok ulus için merkezi bir konu haline geldi. Başkan Biden, ABD’deki bu sorunların ele alınması için 1,2 trilyon dolarlık yatırım yapılmasını öneriyor Yine de, bu yapıların büyüklüğü ve tehlikeli doğası, insanların üstesinden gelmeyi imkansız değilse de zorlaştırdı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz