Ana Sayfa Android Az Bilinen Whatsapp İpuçları

Az Bilinen Whatsapp İpuçları

506
0

1. Whatsapp ile kendi kendime mesaj göndermek mümkün müdür?

Bu mümkün aslında bunun bir kaç pratik yolu var. Zaman zaman whatsapp hesabınıza bir fotoğrafı, ya da bilgiyi göndermek ve bunu daha sonra kullanmak için depolamak isteyebilirsiniz. Bunu denemişseniz eğer illaki bir başkasının whatsapp hesabına atarak yapmak zorunda olduğunuzu görmüşsünüzdür. Ancak hiç kimsenin telefonuna ve hesabına ihtiyaç duymadan da whatsappta kendi kendinize bir gönderi oluşturabilirsiniz.

Whatsapp Grubu oluşturarak kendi kendine mesaj göndermek

Whatsappta kendinize mesaj atmanın en pratik yollarından birisi sadece sizin olduğunu bir whatsapp grubu oluşturmak. Peki bu nasıl mümkün olur? Öncelikle bir whatsapp grubu oluşturun. Whatsapp grubu oluşturmak için bir başkasına ihtiyaç duyacaksınız. Bunun için tanıdığınız yakınınzda olan birisiyle bu grubu açın. Daha sonra o kişi gruptan ayrılsın veya siz onu gruptan çıkartın. Bu durumda grupta sadece siz kalacaksınız. Ben bunu yaptığımda grubu “Ben” olarak isimlendirdim ve ne zaman kendime bir döküman, fotoğraf atmak istesem ben yazdığımda bu gruba mesajı atabiliyorum.

Kendi Numaranızı Rehbere eklemek

Öncelikle telefon numaranızı, telefonunuzun rehberin bir isimle kaydedin. Yine ben bunu denerken “BEN” olarak isimlendirdim. Daha sonra Whatsaapta listenizi güncelleyin, BEN kişisini aratın ve meajınızı normalde başkalarına nasıl gönderiyorsanız o şekilde gönderin.

Web Whatsapp ile Mesaj Göndermek

Bildiğiniz gibi web.whatsapp.com ile whatsapp hesabınızı bilgisayardan da kullanabiliyorsunuz. Bu şekilde çok daha rahat mesaj yazmak mümkün. Kendinize web.whatsapp.com adresinden mesaj atabilmek için öncelikle bu adrese giriş yapmanız ve uygulama üzerinden ekrana çıkan QR kodu okutmanız gereklidir. Bunun için “https://api.whatsapp.com/send?phone=9053212345**” adresine girerek mesajınızı gönderebilirsiniz. Tabiki öncelikle yukarıda belirttiğimiz web.whatsapp.com adresine login olmuş olmanız gereklidir.

2. Okundu Bilgisini Kapatmak mümkün müdür?

Çok meşgulsünüz ve o an whatsappınıza bir mesaj geldi, merak edip okudunuz ama hemen cevap dönmeniz çok mümkün değil. Bu durumda karşı tarafın ekranında beliren mavi tikler sizin mesajı okuduğunuzu ama önemsenmeyip hayata devam ettiğinizi haykıracaktır. Bu durumu engellemek ve okundu bilgisini kapatmak mümkün. Bunu yapmak için Ayarlar menüsünde Hesap’a, ardından Gizlilik’e gidin ve Okundu Bilgileri‘ni kapatın. 

Tek engel, artık onları başka insanlar için de alamayacak olmanızdır.

Evet okundu bilgisini kapatmanın bedeli sizin de başkalarının okundu bilgilerini görememiniz olacaktır. Eğer meraklı biriyseniz ve başkalarının okundu bilgisini kaybetmek istemiyorsanız bu yöntemi unutup başka bir yöntem önerimizi dikkate alın. Olayı baştan alalım, size bir mesaj geldi ve bu mesajı okumak istiyorsunuz ama karşı tarafın o an okundu bilgisi almasını istemiyorsunuz. Öncelikle gelen mesajı açmayın, telefonunuzu uçak moduna alın, daha sonra mesajı açıp okuyun. Bu da anlık acil durumlarda okundu bilgisi vermeden size zaman kazandıracaktır. Mesaj hakkında düşünüp daha sonra cevap verebileceksiniz.

3. Whatsapp ile En Sevdiğiniz ve En Yakın Olduğunuz Arkadaşlarınızı Öğrenin

Günümüzde arkadaşlıklar sadakat veya zamanla ölçülmez, her şey ne kadar veri paylaştığınızla ilgilidir. WhatsApp bu bilgilere sahiptir – ve en sevdiğiniz arkadaşlarınızın kendi sıralı listenizi oluşturmak için kullanabilirsiniz. Hayır, bunda tuhaf bir şey yok. Dahası, tıklarsanız çok fazla yer kaplayan şeyleri toplu olarak silebilirsiniz.

Nasıl Yapabilirim :  Ayarlar menüsünden Veri ve Depolama Kullanımı içersinden Depolama Kullanımı bölümüne gidin ve harcadığınız verilere göre sıralanmış en önemli gruplarınızın ve kişilerinizin bir listesini göreceksiniz.  Evet artık kime ne kadar veri (ilgi) harcamışsınız görebiliyorsunuz 🙂

4. Whatsappta Profil Resminizi Gizleyebilirsiniz

Profil fotoğrafınızı gizlemek isteyebilirsiniz. Bunun binlerce sebebi olabilir. Sebebini size bırakıp yöntemi aşağıda paylaşıyoruz.

Nasıl Yapabilirim: Ayarlar menüsünden Gizlilik bölümüne gidip Profil Fotoğrafı seçeminden Kimse bölümüne gidin.

5. Whatsappta Gizli Moda Geçin

İnsanlar en son ne zaman çevrimiçi olduğunuzu görebiliyorsa, mesajlara cevap vermekten kurtulamazsınız, bu yüzden WhatsApp’ın gizli moda geçme özelliğini kapatın. Artık boş zamanlarınızda insanları görmezden gelebilirsiniz …

Nasıl Yapabilirim :  Bu, Gizlilik menüsünde, Son Görülen‘in altındadır ve isterseniz herkesten gizleyebilir veya yalnızca kişilerinizin etkinliğinizi görmesine izin verebilirsiniz.

6. Whatsappta Kalın, İtalik veya Altı Çizili Mesajlar Oluşturmak

Bir süredir ortalıkta dolaşıyor, ancak kaç kişinin bu harika WhatsApp numarasını bilmediğine şaşıracaksınız.

İstediğiniz kelime veya cümlenin başına ve sonuna bir yıldız işareti ( * ) koyun ve kalın yapabilirsiniz. Yani kibrit kelimesini kalın yapmak istiyorsanız, * kibrit * yazmanız gerekir . Aynısı italik için de geçerlidir, bunun yerine istenen metnin her iki yanında bir alt çizgi ( _ ) vardır. Metnin üstünü çizmek için, istenen pasajın başına ve sonuna yaklaşık işareti ( ~ ) eklemeniz gerekir . Metnin her iki tarafına da üç önemli aksan ( ` ) ekleyerek tek aralıklı metin oluşturma seçeneği de vardır .

Tüm bunları yapmanın daha kolay bir yolunu mu istiyorsunuz? Ardından söz konusu kelimeyi veya pasajı vurgulayın, daha fazlasına dokunun ve kalın, italik, üstü çizili veya tek aralıklı seçenekler arasından seçim yapın. Bu, tüm cihazlarda çalışmaz, bu yüzden uzun yolu yapmanız gerekebilir.

7. Telefonunuzun Ana Ekranına Önemli veya Sıkça Sohbet Ettiğiniz Kişileri Ekleyin

WhatsApp ayrıca, ana ekranınıza kişiler eklemenize de olanak tanır – önemli kişiler ve sık görüşülen diğer kişiler için idealdir.

Telefonunuzun ana ekranına bir sohbet eklemek için, söz konusu kişiyi veya grubu açın, ardından sağ üst köşedeki üç nokta menüsüne dokunun. Buradan Diğer> Kısayol ekle’yi ziyaret edin . Ardından otomatik olarak Ekle’ye dokunmanız  veya ana ekranınıza yerleştirmek için simgeyi basılı tutmanız yeterlidir .

8. Whatsapp’ta Canlı Konum İzleme Nasıl Yapılır

Mesaj alanına ataş simgesine dokunun ve seçim gibi bir konum pimini gönderme, WhatsApp oldukça basittir Location . Peki ya partnerinizin veya ebeveynlerinizin hareketinizi gerçek zamanlı olarak izlemesini istiyorsanız? Neyse ki, bu gerçekten bir şey, ebeveynler ve helikopter ebeveynleri olan insanlar için en iyi WhatsApp numaralarından biri.

Bunu, ataş simgesine dokunarak yapabilirsiniz. Oradan, Konum> Canlı konumu paylaş’a dokunun ve izlenecek süreyi 15 dakika ile sekiz saat arasında bir süre belirtin. Merak etmeyin, konum takibini istediğiniz zaman manuel olarak sonlandırabilirsiniz.

9. Kişilerin veya grupların sesini kapatın

Ortalama bir WhatsApp kullanıcısının çok sayıda kişisi vardır, bu nedenle mesaj uyarılarından biraz bunalmış hissediyorsanız anlaşılabilir bir durumdur. Neyse ki, buğdayı samandan özel bildirimler şeklinde ayırmanın en az bir yolu var.

Özel bir bildirim oluşturmak için, istediğiniz kişiyle bir sohbete girmeniz gerekir. Buradan, sohbet penceresinin üst kısmındaki adına dokunmanız ve ustom bildirimlerini seçmeniz gerekir .

Bu menüye girdikten sonra, Özel bildirimleri kullan etiketli kutuyu işaretlemek  ve uyarıyı özelleştirmek için bir sonraki alana kaydırmak isteyeceksiniz . Özelleştirme seçenekleri arasında mesaj sesini değiştirme ve kişi için LED bildirim rengini ayarlama yer alır.

10. Whatsapp Beta Programına Katılın, Yenilikleri İlk Siz Deneyin

Önce yeni özellikleri almak için beta programına katılmanız gerekir. Bu aynı zamanda hatalar ve diğer kusurlarla karşılaşma riskiniz olduğu anlamına gelir, bu yüzden bunu aklınızda bulundurun.

Beta erişimine kaydolmak için Google Play Store’daki WhatsApp sayfasını ziyaret edin ve en alttaki Beta test kullanıcısı olun bölümüne gidin. Dokunun varım düğmesi ve ardından beta programına kayıtlı edilecektir. Beta sürümüne güncelleme, uygulamanın en yeni sürümünü almak için “güncelle” düğmesine hafifçe dokunduğunuz için normal bir Play Store uygulaması güncellemesi gibi çalışır.

Betadan ayrılmak isterseniz , yukarıdaki resimde görüldüğü gibi “Varım” ın yerine geçen Ayrıl düğmesine dokunarak bunu istediğiniz zaman yapabilirsiniz .

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz