Ana Sayfa Manşet Xiaomi Mi Smart Hoparlör incelemesi

Xiaomi Mi Smart Hoparlör incelemesi

220
0

Mi Smart Hoparlör, gözden kaçırması veya görmezden gelmesi zor, güçlü, aşırı akan bir ses sunar. Bir büyücü olmayabilir ama bir partiyi başlatmakta kesinlikle ustadır.

Mi Smart Hoparlör 131x104x151 mm boyutlarındadır ve yalnızca 853 gram ağırlığındadır. Bu akıllı hoparlörün sesi her yöne eşit olarak dağıtmasına yardımcı olmayı amaçlayan toplam 10.531 ses deliğine sahip metalik bir kasadan yapılmıştır, bu da sesin daha dolgun görünmesini sağlar. O kısma biraz sonra geleceğiz. Mi Smart Hoparlörün üst ve alt kısımları plastikten yapılmıştır. İki uzak alan mikrofonu ve dört dokunmaya duyarlı düğme içeren düz bir üste sahip oluyorsunuz. Bu düğmelerden ikisi bu akıllı hoparlörün sesini kontrol etmek için kullanılabilirken, diğer ikisi mikrofonu oynatmak / duraklatmak ve sessize almak için kullanılabilir.

Mi Smart Speaker’ın üst kısmı, Google Assistant’ı her çağırdığınızda yanan halka benzeri bir LED yapıya sahiptir. Her şey yolunda olduğunda ve Google isteklerinize yanıt verdiğinde Alexa benzeri mavi-yeşil renkte ve mikrofon sessiz olduğunda veya bağlantıda bir hata varsa turuncu renkte yanar. Arka tarafta, Xiaomi’nin akıllı hoparlörünün kalbimizin arzusuna hizmet etmeye devam etmesine yardımcı olan güç adaptörüne bağlanan bir bağlantı noktası var.

Genel olarak, Mi Smart Speaker geçen yıl piyasaya sürülen Home Speaker 300’e oldukça benziyor. Elbette, bazı ince ama önemli farklılıklar da var. Örneğin, Mi Smart Hoparlör vücudunun hemen hemen her yerinde ses deliklerine sahipken, Home Speaker 300 bunları vücudunun sadece alt yarısında barındırır. Benzer şekilde, Mi Smart Hoparlör, cihazın üst kısmını çevreleyen ışık halkasına sahipken, Bose’nin ‘bütçe’ akıllı hoparlörünün önünde küçük bir yay benzeri yapı içinde bir tane var. Bu farklılıklara rağmen, bu akıllı hoparlörlerin ikisi de aynı görünüyor, neredeyse aynı, ki bu hiç de kötü bir şey değil.

Geçmişte Ev Hoparlörü 300’ü kullandım ve hoşuma giden pek çok şeyden biri de çevresine kusursuz bir şekilde uyum sağlaması. Mi Smart Speaker farklı değil (dediğim gibi, iyi bir şey). Küçüktür, hafiftir ve eliptik tasarımı her eve mükemmel uyum sağlar.

Ama hepsi gökkuşağı ve güneş ışığı değil. Bu akıllı hoparlör gürültülü ve etkili olsa da, özellikle% 70’in üzerinde ses seviyesinde müzik çalarken netliği kaçırma eğilimindedir. Biraz daha düşük ses seviyesinde, örneğin% 40-50 arasında, netlik daha iyi hale gelir. Ayrıca Snow Patrol’den Chasing Cars ve White Plains’ten My Baby Loves Lovin ‘ve Ed Sheeran’dan Fotoğraf gibi daha yumuşak şarkılar çaldım ve özellikle yüksek ses seviyelerinde bir sorun olduğunu hissedebiliyordum.

Ancak bu, Mi Smart Speaker’ın istediği miktarı göz önünde bulundurmaktan korkacağım bir şey değil. Ama netlikten yoksun olanı, yüksek sesle telafi ediyor.

Xiaomi akıllı hoparlörü, gerçekten gürültülü gibi yüksek. % 20 ses seviyesinde, müziği odanızda net bir şekilde duyabileceğiniz kadar yüksek ve yaklaşık% 80 ses seviyesinde, 3BHK büyük bir dairede şarkı söylediğini net bir şekilde duyabilirsiniz. Bu akıllı konuşmacının, evinizde kolaylıkla küçük bir buluşmanın yaşamı olabileceğini söylemek yeterli.

Daha önce de bahsettiğim gibi, işlerin akıllı tarafı hakkında konuşmak gerekirse, Mi Akıllı Hoparlör, Google Asistan tarafından desteklenmektedir; bu, Google’dan takvim girişinizi kontrol etmekten size günlük haber güncellemeleri vermeye kadar her şeyi yapmasını isteyebileceğiniz anlamına gelir. bağlı akıllı ev cihazlarınızı kontrol etmek için Duo üzerinden aile. Tüm bu özellikler çoğunlukla sorunsuz çalışır. Tek uyarı, en yüksek ses seviyelerinde müzik dinlediğiniz ve aniden Google’dan bir görevi gerçekleştirmesini istediğiniz zamandır.

Mi Smart Speaker, sırasıyla üç ve dört uzak alan mikrofonuyla gelen Google (Nest Mini) ve Amazon’dan (Echo Dot 4. nesil) kuzenlerinin aksine, iki uzak alan mikrofonuyla birlikte gelir. Bu, bazen Google ve Amazon’un bütçe akıllı hoparlörlerine kıyasla biraz arka plana atabilir. Onunla geçirdiğim süre boyunca, bazen, sık sık değil, ama bazen, Google Asistan isteklerime ses seviyesi çok yüksekken uzaktan yanıt veremedi, bu biraz daha düşükken kolayca yaptı.

Bunun dışında, Chromecast işlevinin ne kadar iyi çalıştığını görmek için bu küçük akıllı hoparlörü akıllı bir TV ile eşleştirmeyi de denedim. Kuşkusuz, Mi Akıllı Hoparlör bana hiç hıçkırık vermedi.

Şimdi, en önemli soru: Mi Akıllı Hoparlör almaya değer mi? Pekala, bunun cevabı basit – Evet, öyle.

Mi Smart Hoparlör, gözden kaçırması veya görmezden gelmesi zor, güçlü, aşırı akan bir ses sunar. Bir büyücü olmayabilir ama bir partiyi başlatmakta kesinlikle ustadır. Ses bir yana, akıllı özellikler de beğeniliyor. İster akıllı cihazları kontrol ediyor ister günlük işleri gerçekleştiriyor olsun, Mi Smart Hoparlör neredeyse hiçbir ritmi kaçırmaz. Pastanın üstündeki kiraz, içine koyduğunuz herhangi bir çevreye uyum sağlayan basit tasarımıdır. Sonuçta, Mi Smart Hoparlör, özellikle 5K altı bir fiyat noktasında harika bir akıllı hoparlördür.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz