Ana Sayfa Manşet İnternette Para Kazanmanın Yolları?

İnternette Para Kazanmanın Yolları?

691
0

Belki birkaç fatura ödemek için ayrı bir gelir akışı yaratmak istersiniz? Ya da sadece mevcut işinizi değiştirmenin bir yolunu mu arıyorsunuz? Sebepiniz ne olursa olsun, çevrimiçi para kazanmanın bir sürü farklı yolu vardır.

Ancak, dikkatli olun – bu yöntemlerden bazıları kötü niyetli olabilir, çünkü orada çok sayıda dolandırıcılık veya diğer yasa dışı faaliyetler vardır.

Aşağıda, gerçekten işe yarayan, çevrimiçi para kazanmanın bir çok farklı yolunu bulacaksınız. Bazıları kendi web sitenizi oluşturmayı içerir, ancak aynı zamanda mevcut platformların yerleşik kitlelerini kullanan yöntemler de bulacaksınız.

Web Sitesi veya Blog İle İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

Çevrimiçi para kazanmanın en kanıtlanmış yollarından biri kendi web sitenizdir. Bir niş seçer, trafik oluşturur ve ardından ürün ve hizmetlerinizi hedef kitlenize satarsınız.

Burada bağlı kuruluş pazarlaması, ürünler, kendi fiziksel ürünlerinizi satma, kurslar ve çok daha fazlasıyla çevrimiçi para kazanmayı öğreneceksiniz.

İnternetten para kazanmanın farklı yollarını öğrenmek için okumaya devam edin.

Her blogcu bu rakamlara ulaşmayacaktır, ancak kartlarınızı doğru oynarsanız, blogunuzla para kazanma şansınız olabilir.

Uzun vadeli bir vizyona sahip olmanın önemli olduğunu unutmayın. Hemen para kazanmayacaksınız, ancak yazmanız geliştikçe, becerileriniz büyüdükçe ve siteniz daha fazla trafik kazandıkça, bu kesin bir olasılık.

Amacınız size para kazandıran bir blog başlatmaksa, aklınızda bulundurmanız gereken bazı ipuçları:

 1. Sağlık, finans, ilişkiler, hobiler veya kişisel gelişim gibi geniş bir konu seçin
 2. Her zaman kaliteyi hedefleyin ve herhangi bir konuda mümkün olan en iyi kaynağı oluşturun
 3. SEO hakkında bilgi edinin ve sitenizi arama motorlarında nasıl sıralayacağınızı öğrenin
 4. Popüler blog yazarları ve diğer etkileyicilerle bir ağ oluşturun

Bu ipuçları sizi doğru yöne yönlendirecektir. Büyük miktarda trafik alan güvenilir bir bloga sahip olduğunuzda, sitenizden para kazanmak için birçok fırsata sahip olacaksınız, örneğin:

 • Ücretli reklam
 • Kendi kurslarınızı ve ürünlerinizi satmak
 • Bağlı ürün satışı

Bir Satış Ortağı Web Sitesi Başlatın

Bağlı kuruluş pazarlama sitesi, belirli ürünleri önermek veya incelemek üzerine kurulmuştur. Ardından, bir okuyucu bu ürünü bağlantınız üzerinden satın aldığında, bir komisyon alırsınız.

Büyük bir gelir oluşturucu gibi görünmese de, yalnızca bağlı kuruluş gelirine dayanan multi-milyon dolarlık siteler var.

Örneğin, Wirecutter o kadar karlıydı ki, New York Times siteyi 30 milyon dolara satın aldı . Orada da Lucieslist , bebek ürün incelemeleri ve yaklaşık bir site Outdoorgearlab , kamp ve yürüyüş dişli değerlendirmeleri adanmış bir site.

Kendi bağlı kuruluş pazarlama web sitenizi başlatmak için sitenizin nişine uyan bir ortaklık programına katılın. 

Örneğin Bitcatcha’yı ele alalım . Bu web sitesi, barındırma hizmetleri, VPN araçları ve site oluşturucular hakkında incelemeler sunar. Bir üründen her bahsettiğinde, gönderiye bir bağlı kuruluş bağlantısı eklenir.

Bir e-Ticaret Web Sitesi Oluşturun

E-ticaret siteleri son yıllarda popülaritesini artırdı. WordPress ve WooCommerce gibi platformların yaygınlığı ile bir e-ticaret sitesi oluşturmak daha kolay olamazdı.

Fiziksel ürünlerle uğraşmayı ve somut bir şey satmayı tercih ediyorsanız, bir e-ticaret mağazası açmak çok uygun olabilir.

Başarılı bir çevrimiçi mağaza çalıştırmanın iki farklı yöntemi vardır:

 1. Özel bir alıcı grubuna niş bir fiziksel ürün oluşturmak ve satmak
 2. Yabancı ülkelerde üretilen daha ucuz malları satın almak, yeniden paketlemek ve bir fiyat artışıyla satmak.

İlk yaklaşım çok başarılı olabilir, ancak ürün için bir tutku ve bir ton araştırma, ürün geliştirme ve test yapma isteği gerektirir.

Ancak SkinnyMe Tea , Beardbrand ve Ratio Coffee gibi mağazaların bu kadar başarılı olması , e-ticaret mağazanız ile inanılmaz sonuçlara ulaşabileceğinizi gösteriyor.

İlk yaklaşım, ilk çevrimiçi işiniz için biraz riskli görünüyorsa, popüler denizaşırı ürünleri yeniden satmanın ikinci seçeneğini düşünebilirsiniz. Bu yöntem, AliExpress gibi bir platformdan popüler bir ürün tedarik etmeyi , ürünü yeniden paketlemeyi ve kendi vitrininiz aracılığıyla satmayı içerir.

Doğru ürünleri satmanın ötesinde, ürünlerinizi nasıl sevk edeceğinizi de düşünmeniz gerekir. Kişisel olarak nakliye ve sipariş karşılama işlemlerini kendiniz halledebilirsiniz. Veya, üreticinin sizin için işlediği, drop shipping adı verilen popüler bir yöntemi kullanabilirsiniz.

Web Hosting Satışı

Yeniden satış barındırma, çevrimiçi para kazanmanın başka bir harika yoludur. 

Bayi barındırmanın temel fikri, kendi web barındırma markanızı oluşturmak için kullanabileceğiniz özel bir sunucu alanı sağlamaktır. Şunları yapmanızı sağlar:

 1. CPanel destekli web barındırma hesapları oluşturun
 2. Özel kaynak sınırları ayarlayın (ör. Disk alanı, bant genişliği)
 3. WHM kullanarak tüm hesapları rahatça yönetin

Yana cPanel bir hosting hesabı yönetme konusunda en yaygın olarak kullanılan bir araçtır, yeni kullanıcı çekmek kolay olacaktır. Sunucunun çalışma süresi de şirket içi bir yönetici ekibi tarafından izlenir ve bu da istikrarlı çalışma süresi ve kullanılabilirlik sağlar.

Sunucu yönetiminin teknik yönlerinden ziyade kullanıcı edinmeye odaklanmanıza olanak tanır. Herhangi bir sorunuz varsa, size yardımcı olmak için özel bir 24/7 destek personeli orada olacaktır.

Özellikle web barındırmanın nasıl çalıştığına aşina iseniz , onu yeniden satmak parkta bir yürüyüş olacaktır. Kim bilir, yeterince çaba gösterirseniz web barındırma devlerinden biri olabilirsiniz.

Dijital Kurs Oluşturun

Görünüşe göre bugün her yerde dijital kurslar var. Öyleyse, birisinin ödeyeceği değerli bir bilginiz varsa, bu harika bir fırsat olabilir.

Kendi kurslarınıza sahip olmanıza ek olarak, BitDegree gibi öğrenme platformları eğitmen olma şansı sunar  Yeni bir şeyler öğrenmeye hevesli binlerce insana becerilerinizi ve deneyimlerinizi aktarmak için eşsiz bir fırsat.

Dijital kurslar, basit PDF indirmelerinden düzinelerce saatlik içeriğe sahip kendi ürettiği video kurslarına kadar birçok farklı formatta üretilebilir.

Çevrimiçi kurslar oluşturmak da çok faydalı bir plan olabilir. Kontrolünüz altında olduğu için, ne kadar para kazanabileceğinize dair bir sınır yoktur.

Bu listedeki diğer birçok yöntem gibi, dijital kurslar da bloglar, e-ticaret platformları ve hatta bağlı kuruluş pazarlama siteleri dahil olmak üzere çoğu web sitesi stiline entegre edilebilir.

Dijital bir kurs oluşturmak istiyorsanız, ancak konunuza karar vermediyseniz, izleyicilerinize anket yapmak iyi bir fikirdir. Çoğu zaman, size tam olarak ne öğrenmek istediklerini söyleyebilirler ve bunun için para ödemeye razı olurlar.

Örneğin, Learn Scrivener Fast çevrimiçi kursu  tamamen yazarların Scrivener yazılımının tüm ayrıntılarını öğrenmelerine yardımcı olmaya adanmıştır . Bu dersin yaratıcısı Joseph Michael, Michael Hyatt’ın blogundaki yorumları okuyarak böyle bir ihtiyacı ortaya çıkardı . O zamandan beri altı haneli bir gelir işi haline geldi.

Bir Üyelik Sitesi Oluşturun

Üyelik siteleri son zamanlarda popülaritesini artırdı ve bu fikir uygulamak için yeterince kolay. Bununla birlikte, mevcut bir izleyici kitlesine sahip olmayı gerektirir.

Örneğin, Mark Manson popüler bir kişisel gelişim blogu işletiyor. Sitesinde, kullanıcılara çevrimiçi kurslara, videolara ve ek makale yorumlarına erişim sağlayan bir üyelik bölümü var. İşinin hayranları için bu çok önemli.

İnsanlar yazdıklarınızı ve tarzınızı nasıl kullandığınızı beğendikleri için web sitenizi zaten ziyaret ediyorlar. Böylece sitenizde premium içerik sunan bir üyelik bölümü oluşturabilirsiniz.

Şimdi, sitenizi ziyaret eden her bir kişi sizi teklife kabul etmeyecek, ancak sadık hayranlarınız bunu karşı konulmaz bulacaktır.

Oluşturduğunuz üyelik sitesi türü, çalıştırdığınız sitenin türüne ve premium içeriğinizle gitmek istediğiniz derinlik düzeyine bağlı olacaktır. Bu fikri beğendiyseniz, WordPress kullanarak nasıl üyelik web sitesi oluşturulacağına ilişkin kılavuzumuza göz atın .

Reklam Alanı Sat

Hepimiz içerikleri boyunca reklam kullanan siteler gördük. Bazen reklamlar müdahaleci olabilir, ancak diğer zamanlarda içerikle doğal bir şekilde bütünleşirler.

Sitenizden reklam yoluyla para kazanma, genellikle sitenizin büyük miktarda trafik aldığı zamanlar için ayrılmıştır. Trafik rakamlarınız yüksekse ve büyümeye devam ederse, bu seçenek fazladan para kazanmak için keşfetmeye değer olabilir.

Ödenecek miktar ağa bağlı olsa da, genellikle gösterim veya tıklama sayısına göre ödeme alırsınız.

Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı reklam ağı vardır. Google AdSense , muhtemelen en aşina olduğunuz ağdır. Bununla, ağa başvurursunuz ve onaylandıktan sonra sitenize reklam eklemeye başlayabilirsiniz. Tipik olarak, AdSense reklamları için ödeme, trafiğiniz ayda milyonlarca ziyaretçi olmadıkça harika olmayacaktır.

Ezoic ve Media gibi başka reklam ağları da var . Her ikisinin de bir onay süreci ve saha değerlendirmesi vardır. Bu ağlar ayrıca reklam gelirinizi optimize etmek için sizinle birlikte çalışma avantajına da sahiptir.

Bir reklam ağıyla çalışmak istemiyorsanız, reklamları kendiniz de satabilirsiniz. Niş bir kitleniz varsa, bu oldukça değerli bir seçenek olabilir. Diyelim ki uyku optimizasyonuna ayrılmış bir siteniz var. Yukarıda bahsedilen reklam ağlarından birini kullanmak yerine, büyük yatak şirketlerine reklam alanı satabilirsiniz .

Ayrıca sponsorlu içerik oluşturma seçeneğiniz de vardır. Burası, sitenizde yayınlayacağınız sponsorlu içerik oluşturmak için bir şirketin size ödeme yapacağı yerdir. Buzzfeed  ve Millo gibi siteler  bu yaklaşımı benimsemiştir.

Hizmetlerinizi Satmak

Web sitenizden hizmet satmak, çevrimiçi para kazanmanın en hızlı yollarından biridir.

Uygulayabileceğiniz iki farklı yaklaşım vardır:

Bir Eğitim Blogu Oluşturun ve Hizmetlerinizi Sunun

Belirli bir konu hakkında faydalı bilgiler içeren niş bir blog oluşturun. Diyelim ki ahşap işleme teknikleriyle ilgili bir blogunuz var ve uygun boyutlu bir e-posta listesi oluşturdunuz ve sağlam bir trafik numaranız var.

Sitenize, şahsen veya Skype gibi ortamlar aracılığıyla ahşap işleri dersleri verdiğiniz bir hizmetler sayfası ekleyebilirsiniz .

Temel Bir Web Sitesi Oluşturun ve Hizmetlerinizi Sunum Yapın

Diğer yöntem, yalnızca hizmetlerinizi şirketlere ve bireylere tanıtmak amacıyla bir WordPress web sitesi oluşturmayı içerir .

Serbest yazar olmak istediğinizi varsayalım. Bir niş seçmeniz ve web sitenizi oluşturmanız gerekir. Ardından, insanlara kim olduğunuzu, sağladığınız hizmetleri anlatan birkaç sayfa oluşturun ve çalışmanızın birkaç örneğini sergileyin.

Ardından, konuk blogları, podcast röportajları veya soğuk sosyal yardımlarla yeni hizmet işiniz için potansiyel müşteriler oluşturmaya başlayın .

Hizmete dayalı işinizi yeni zirvelere taşımak istiyorsanız, iki yöntemi birleştirmek size harika sonuçlar verecektir.

Abonelik İş Panosu Oluşturun

İş ilanları, web sitenizle geçimini sağlamanın oldukça karlı bir yolu olabilir.

Süreç basit – belirli bir nişten birini işe almak isteyen kişiler sitenize bir iş ilanı gönderecek ve ziyaretçileriniz bu işe başvuracak.

İnsanlardan iş ilanlarını yayınlamaları için ücret talep edebilirsiniz. Veya, iş ilanı panosuna erişmek için ziyaretçilerinizden aylık üyelik ücreti talep edebilirsiniz.

Böyle bir sitenin çalışması için yeterli trafiğe sahip olmanız gerektiğini unutmayın. Nitelikli başvuru sahiplerini kendi yollarına göndermiyorsanız, bir şirket sitenizde bir iş ilanı için ödeme yapmaz.

Örneğin, ProBlogger İş Panosuna bakalım . Burada şirketler ve bireyler, sitede bir iş ilanı yayınlamak için bir ücret ödeyecek. Ardından, herkesin işe erişmesi ve başvurması tamamen ücretsizdir. Yana problogger geniş kitleye sahip bir otorite sitesidir, bir iş sonrası işletmeler her bir liste için yüzlerce başvuru alacak.

Bir iş ilanı panosu oluştururken , alanınızdaki şirketlerle sinerjisi olan sağlam bir kitleye sahip olduğunuzdan emin olun.

Bir Çevrimiçi Dizin Oluşturun

Çevrimiçi dizinler eskisi kadar popüler değil, ancak yine de karlı olabilirler.

Yukarıdaki iş kurulu ile benzer şekilde çalışırlar. Ancak, insanlar iş ilanı için ödeme yapmak veya iş panosuna erişim elde etmek yerine, size bir rehber listesi için aylık bir ücret ödeyecekler.

Yetkili bir siteniz varsa veya çok fazla trafik alıyorsanız, bu listeler oldukça değerlidir.

Diyelim ki web geliştirme ve tasarıma adanmış bir site işletiyorsunuz. Yüksek kaliteli içerik üretiyorsunuz ve sağlam bir yetkiniz var. Sitenizin, web geliştiricilerinin ve ajansların bir liste satın alabileceği bir dizin bölümü oluşturabilirsiniz.

Bu, onlara yalnızca sağlam ve yetkili bir geri bağlantı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda işleri için güzel bir trafik kaynağı olabilir.

Dizinler genellikle listelenmek üzere aylık bir abonelik ücreti alarak çalışır. Hatta işletmelerin kendilerini dizinin en üstünde listelemelerine ve listelerine daha fazla göz atmalarına izin vermek için özel bir ücret bile talep edebilirsiniz.

Web Sitenizi Satın

Son olarak, web sitenizden para kazanmanın en karlı yollarından biri onu satmaktır.

Sitenize bağlı olarak, bu oldukça karlı bir seçenek olabilir

Ortalama olarak, siteniz genellikle ayda aldığınızdan birkaç kat daha fazla satış yapar. Bu sayı çeşitli faktörlere bağlı olacaktır, ancak genel olarak onu aylık pasif gelirinizin 12 ila 30 katı kadar satmayı bekleyebilirsiniz.

Aşağıdaki faktörler nihai sonucu etkileyecektir:

 1. Sitenizin yaşı
 2. Etki alanı yetkiliniz
 3. Sitenizin ne kadar trafik aldığı
 4. Ne kadar kar elde edersiniz
 5. Gelir çeşitlendirmeniz
 6. Gelirinizin istikrarı
 7. Siteniz büyüyor mu yoksa durgun mu?

Sitelerin genellikle ne kadar satacağını merak ediyorsanız, Empire Flipper listelerine göz atmak için biraz zaman ayırın .

Web Sitesi Olmadan İnternetten Para Kazanmanın Yolları

Kârlı bir web sitesi oluşturmak, çevrimiçi olarak uzun vadeli pasif bir gelir elde etmenin harika bir yoludur. Bununla birlikte, bir web sitesi oluşturmak zorunda kalmadan çevrimiçi para kazanmaya başlamanın hala yolları vardır.

Kindle Kitaplarını Yayınlayın

Yaşamak için kitap yazmayı hayal ediyorsan, o zaman bunu yapmanın en iyi zamanı olabilir. Kendi kendini yayınlama devrimi, herkesin kitap yayınlayarak geçimini mümkün kıldı.

Unutmayın, giriş için daha düşük bir engel olduğundan, bu aynı zamanda daha fazla rekabet anlamına gelir. Ancak mümkün olan en iyi kitabı yazarak ve okuyucu beklentilerini karşılayarak başarı şansınızı artırabilirsiniz.

Kendi Kindle kitaplarınızı yayınlarken, yayınlama sürecinin her yönü sizin kontrolünüzdedir. Bu, yazma, düzenleme, biçimlendirme, kapak alma, Amazon’a yükleme, kitap açıklamanızı yazma ve pazarlamadan sorumlu olduğunuz anlamına gelir.

Kendi yayınladığı bir yazar olarak başarınızı artırmanız için bazı ipuçları:

 1. Nişinizi dikkatlice araştırın, çok rekabetçi olmayan, ancak yine de geçerli bir kitleye sahip olan uygulanabilir bir kitap pazarı olduğundan emin olun.
 2. Mümkün olan en iyi kitabı yazın ve profesyonel bir editör tutun.
 3. Yüksek kaliteli bir kapağa ve kitap açıklamasına yatırım yapın – bu iki öğe kitaplarınızı satmanız gerektiğinde el ele çalışır.
 4. Kitaplarınızı bir dizi olarak yayınlayın ve belirli bir pazara hakim olmayı hedefleyin.

Bir yazar olarak başarınız tamamen sizin kontrolünüz altında. Mümkün olan en iyi kitabı yazın ve ideal okuyucularınızdan oluşan bir e-posta listesi oluşturun. Ne kadar çok öğrenirseniz, para kazanmanın daha fazla yolu size açık olacaktır.

E-posta Pazarlama

Gelen kutunuza her gün kaç e-posta aldığınızı düşünün. Bunların çoğu muhtemelen kaydolduğunuz e-posta bültenleridir. Bazılarını her gün açmayı bekleyemezsiniz, bazıları ise size nasıl ulaştıklarını merak edersiniz.

Niş bir e-posta bülteni oluşturmak, hedeflenen bir grup insana ulaşmanın ve sağlam ve sürdürülebilir bir iş yaratmanın harika bir yolu olabilir. Skimm gibi milyon dolarlık işletmeler , günlük bir e-posta bülteninin arkasına inşa edildi.

Hepsinden iyisi, bir e-posta bülteni başlatmak zor olmak zorunda değildir. Gibi platformlardan ile ConvertKit , Drip , MailChimp ve AWeber , bu kadar kolay olmamıştı.

İşte takip etmeniz gereken süreç:

 1. Sunmak istediğiniz bir nişe ve e-postalarınızın tarzına karar verin
 2. Bir e-posta pazarlama sağlayıcısı seçin
 3. Basit bir açılış sayfası oluşturun ve o sayfaya trafik çekin
 4. Bu listeye normal e-postalar gönderin

E-posta listenizin amacı, müşterilerinizin her gün e-postalarınızı açması için güven oluşturmaktır.

E-postalarınızı açan büyük bir kişi listesine sahip olduğunuzda, bu listeden para kazanmanın birden çok yolu vardır, örneğin:

 1. Kendi dijital ürünlerinizi satmak
 2. Üyelik kursu sunmak
 3. Abonelerinizi satış ortağı tekliflerine gönderme
 4. Sponsorluk satmak

14. Upwork Gibi Sitelerde Serbest Çalışma

Becerilerinize sahip birini arayan aç müşterilerle dolu bir sürü serbest çalışan site var. Serbest çalışanlar için tarihin herhangi bir döneminde olduğundan daha fazla talep var.

En popüler serbest çalışma sitelerinden bazıları şunlardır:

 1. Upwork
 2. Freelancer
 3. Fiverr
 4. Guru

Bu platformlarda başarılı olmak için bir niş oluşturmak önemlidir. Serbest çalışan olarak yapabileceğiniz en kötü şey, kendinizi bir genelci olarak damgalamaktır. Rekabet çok yüksek olduğu için, belirli bir müşteri türü için tek çözüm olarak kendinizi markalamak isteyeceksiniz.

Nişiniz ne olursa olsun, profilinizi oluşturmanın, becerilerinizi gösteren bazı alakalı örnekler oluşturmanın ve satış konuşmasına başlama zamanı.

Upwork gibi platformlarda geçimini sağlamak konusunda ciddiyseniz , o zaman Freelance to Win sitesinde biraz zaman geçirin – bu site, yüksek ücretli bir serbest meslek sahibi olmanıza yardımcı olmaya adanmıştır.

Web Siteleri Satın Alın ve Satın

Web sitesi satın alma ve satma süreci, evleri tersine çevirme sürecine benzer – yatırım potansiyeli olan bir ev satın alır, onarır ve daha yüksek bir kâr için satarsınız.

Süreç oldukça basit. Ancak, dahil olan risklerin olduğunu bilin. Bu yüzden kaybetmeyi göze alamayacağınız bir siteye para yatırmayın.

Kâr için siteleri nasıl satın alıp satacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. İyileştirebileceğini bildiğin, değeri düşük bir web sitesi buluyorsun. Bunun için EmpireFlippers , Flippa ve Sitenizi Satıyoruz gibi pazarlara göz atın .
 2. Gelir ve trafik rakamlarını, bağlantı profillerini ve birisinin siteyi neden sattığının gerçek nedenini ortaya çıkarmak için araştırmanızı yapın.
 3. Her şey yolunda giderse, siteyi satın alın.
 4. Trafiğini ve gelirini en üst düzeye çıkarmak için site iyileştirmeleri yapın.
 5. Daha iyi bir kâr için siteyi satın.

Web Tasarım Şablonları Sat

Kendiniz şablon tasarlama beceriniz varsa, sevdiğiniz bir şeyi yaparken istikrarlı bir gelir akışı oluşturmak için harika bir fırsattır.

TemplateMonster dijital pazar , örneğin, yazarı odaklı fiyatlandırma yapısına hem özel ve münhasır olmayan bir web tasarım şablonları sayesinde satan başlamak için harika bir yerdir çıkacak maliyeti ayarlayabilir ve kazanç tam kontrol alabilir.

Ürünlerinizi WordPress, Joomla, WooCommerce, Shopify, PrestaShop, Magento, VirtueMart gibi kategorilere yüklemekte özgürsünüz. 

TemplateMonster’ın ayrıca karlı bir ortaklık programı vardır. Şartlarına göre, yönlendirme bağlantınızla birlikte verilen ilk benzersiz siparişten% 30 ve geri dönen müşteriler tarafından yapılan sonraki her satıştan% 10 komisyon kazanırsınız. 

Ortaklık programına katılan yazarlar kazançlarını katlayarak% 95 komisyon alabilirler – pazardaki ürünlerinin satışından% 65 ve% 30 ortaklık komisyonu. 

Alternatif olarak, Themeforest ve Webflow gibi sitelere göz atabilirsiniz . Bir süredir etrafta dolaşıyorlar ve komisyon fiyatlandırmalarına daha katı bir yaklaşıma sahip olabilirler, bu nedenle sizin için en uygun düzenlemenin ne olduğunu görmeniz ve buna göre bir pazara karar vermeniz gerekir.

Bu, içine gireceğiniz bir şey gibi görünüyorsa, bir deneyin.

Alan Adları Satın Alın ve Satın

Ayrıca, bir web sitesinde yaptığınız gibi alan adları satın alabilir ve yeniden satabilirsiniz.

18. Stok Fotoğraf ve Video Satmak

Fotoğraf çekmeyi veya video kaydetmeyi seviyorsanız, bu tutkunuzdan para kazanabilirsiniz.

Stok fotoğraflarınızı ve çekimlerinizi yüklemenize izin veren tonlarca site var. Bu sitelerin çok büyük kullanıcı tabanları vardır ve biri fotoğrafınızı lisansladığında ödeme alırsınız.

En büyük stok fotoğraf web sitelerinden bazıları şunlardır:

Bir kameraman iseniz, en iyi sitelerden bazıları şunlardır:

Hisse senedi portföyünüzü oluştururken, en popüler stilleri bulmak için yukarıdaki pazarlara göz atmak için biraz zaman ayırın.

Ardından, kendi nişinizi oluşturun ve olabildiğince sık yükleyin – portföyünüz ne kadar büyükse, başarı şansınız o kadar artar.

Fotoğraflarınız ve videolarınızla para kazanmanın ötesinde, bunun gibi web sitelerini kullanmak işiniz için bir hayran tabanı oluşturmanıza da yardımcı olabilir.

Cryptocurrency’e Yatırım Yapın

Kripto para biriminin büyük Bitcoin zirvesi ile radarınızda görünme ihtimali vardır . Bununla birlikte, birkaç yıl önce Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapmamış olsanız bile, çok geç değil.

Kripto para birimine yatırım yapmak, diğer tüm yatırım biçimlerine çok benzer ve ilgili bazı riskler olacaktır. Ancak, kendinizi eğitmek için zaman ayırarak, uzun vadede karşılığını alacak sağlam yatırımlar yapabilirsiniz.

Kripto para birimi maceranızın ilk adımı, bilgi ve becerilerinizi hızlandırmaktır. BitDegree , kripto para birimi bilginizi hızlandıracak faydalı öğreticiler ve kurslarla dolu harika bir kaynaktır.

Aşağıdakiler dahil kripto para biriminden para kazanmak için birden fazla yaklaşım vardır:

 1. Halka arz edilmeden önce madeni paralara yatırım yapmak veya değeri artmak
 2. Blockchain ile nasıl programlanacağını ve çalışılacağını öğrenmek
 3. Bir kripto para yazarı olun
 4. Bir kripto para birimi başlangıcında iş bulmak

Kripto para birimi ve blok zinciri teknolojisi hala başlangıç ​​aşamasında olduğundan, gelecekteki başarı için kendinizi konumlandırmak için gerekli becerileri öğrenmek için harika bir zaman.

El İşlerinizi Etsy’de Satın

Hizmetleriniz için para kazanmanın daha fazla yolu vardır ve bu yalnızca bir Uber veya Lyft kullanmayı içermez. El yapımı ürünler yapmakta uzmanlaşırsanız, bu tür ürünleri çevrimiçi satarak güzel bir geçim sağlayabilirsiniz.

Etsy , benzersiz iPhone kılıflarından gömleklere, yüzüklere ve çok daha fazlasına kadar el sanatlarınızı satmak için en büyük platformlardan biridir.

Bir web sitesi veya çevrimiçi bir varlık olmadan başlayabilirsiniz. Doğrudan erişebileceğiniz geniş bir kitleye zaten sahipler. Ayrıca, yeterince çekiş gücü geliştirirseniz, gelecekte her zaman kendi kendinize barındırılan kendi e-ticaret mağazanıza geçiş yapabilirsiniz.

Başarı şansınızı artırmak için aşağıdaki ipuçlarını aklınızda bulundurun:

 1. Etsy’deki kreasyonlarınız için mevcut bir talep olduğundan emin olmak için araştırmanızı yapın
 2. Her bir parçayı yapmanın ne kadar zaman alacağını düşünün. Zamanınız ve malzeme maliyetiniz, talep ettiğiniz fiyata değer mi?
 3. Ürününüzü öne çıkaran şeyin ne olduğunu düşünün. Alıcılarınızın beklentilerini karşılamaya devam ederken benzersiz bir stile sahip olmak isteyeceksiniz.

Ürünlerinizi Amazon’da Satın (FBA)

Amazon , şu anda sitede listelenen binlerce ürünle en büyük çevrimiçi perakendecilerden biridir.

Bir e-ticaret mağazasının nasıl oluşturulacağından daha önce bahsetmiştik ve bu yaklaşım benzer, ancak buradaki ana odak Amazon platformunu kullanmaktır.

Bu yaklaşımla, Amazon’da iyi satan ürünleri bulursunuz ve bu ürünlerin daha ucuz versiyonlarını elde edersiniz. Ardından, kendi markanızı eklersiniz ve ardından ürünleri yeniden satarsınız.

Bu ürünleri kendiniz satma veya bu ürünleri özelleştirip alıcılarınıza teslim edecek bir üretici ile çalışma fırsatınız var.

Bu ilginç geliyorsa, kendinizi daha fazla eğitmek için aşağıdaki kaynaklara göz atın:

Bir YouTube Kanalı Başlatın

YouTube , dünyanın en büyük arama motorlarından biridir. Ancak, insanlar web sitelerini aramak yerine eğlenceli, eğlenceli veya bilgilendirici videolar arıyor.

YouTube kanalınızdan, onların reklamcılık sistemlerini kullanarak veya izleyicilerinizi başka bir şekilde para kazandığınız bir web sitesine göndererek para kazanabilirsiniz.

Bir web sitesi oluşturmaya benzer bir şekilde bir YouTube kanalı oluşturmayı düşünebilirsiniz, ancak yazılı içerik değil videolar oluşturuyorsunuz.

Kamera karşısında kendinizi rahat hissediyorsanız ve şansınızı videolar oluşturmaya çalışmak istiyorsanız, o zaman kanalınızın ne hakkında olacağını bulmanız gerekir. Genelde en başarılı olan iki tür YouTube kanalı vardır:

 • Eğlenceli içerik . Bu stil, web dizileri, komedi videoları, şakalar, incelemeler, video oyunu açıklamaları ve çok daha fazlası gibi içerikleri içerir.
 • Eğitim içeriği . Bu tarz daha çok ” Nasıl yapılır” ifadelerine yöneliktir . Bir video aracılığıyla iletmek istediğiniz yararlı becerileriniz veya bilgileriniz varsa, bu sizin için sağlam bir seçenektir.

Ne tür bir kanal başlatacağınıza karar verdikten sonra, oluşturmaya başlama zamanı. Öncelikle, bir YouTube kanalı oluşturmanız ve akılda kalıcı bir ad bulmanız gerekir. Ardından aşağıdaki ipuçlarını aklınızda bulundurun:

 1. Videolarınızı kaydetmek için yüksek kaliteli bir kamera kullanın
 2. En çok ilgi gören birini bulana kadar farklı stiller, formatlar ve düzenleme teknikleriyle denemeler yapın
 3. Kullanıcıların tıklaması için video başlıklarınızı, açıklamalarınızı ve resimlerinizi optimize edin
 4. Tutarlı bir video yayınlama programı oluşturun, böylece takipçiler içeriğinizi ne zaman bekleyeceklerini bilir

Sanal Asistan Olun

Planlama ve organizasyonda harikaysanız, sanal asistan olmak sizin için işe yarayabilir. Bir sanal asistan, çok çeşitli görevlerden sorumludur. Örneğin, genel defter tutma, veri girişi, e-posta yönetimi, araştırma ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Sanal asistan olmak, yalnızca gelirinizi artırmakla kalmayıp aynı zamanda önemli insanlarla iletişim kurmanın harika bir yolu olabilir. Sadece bu da değil , VA’lara olan pazar ve ihtiyaç sadece büyüyor .

Pek çok küçük işletme sahibi, tam zamanlı bir personel istihdam etmek yerine sanal asistanlara yöneliyor.

Fiverr , Upwork ve Remote.co gibi sitelerde sanal asistan işleri bulabilirsiniz .

Programlama Hizmetlerinizi veya Yazılımınızı Satın

Nasıl programlanacağını öğrenmek çok değerli bir beceri olabilir. İster becerilerinizle serbest çalışmayı ister kendi yazılımınızı geliştirip oluşturun.

Yeterince beceriye sahip olduğunuzda, bir tüketici uygulaması, niş bir web veya mobil uygulama ve hatta bir mobil oyun oluşturma gibi görevleri gerçekleştirebilirsiniz. Yazılımın arkasına çok sayıda başarılı işletme inşa edildi.

Bugünün yazılımlarının çoğu büyük şirketler tarafından oluşturulmuştur, ancak Google Play veya Apple Store’a bakarsanız , en popüler uygulamaların çoğunun sizin gibi insanlar tarafından yapıldığını göreceksiniz.

Kendi yazılımınızdan veya uygulamalarınızdan para kazanmak istiyorsanız, işte alabileceğiniz bir yaklaşım:

 1. Şu anda en çok ihtiyaç duyulan şeyi ortaya çıkarmak için pazar araştırması yapın
 2. Yazılımın bir MVP sürümünü oluşturun
 3. İlk kullanıcılardan ve beta test edenlerden geri bildirim alın
 4. Geri bildirimi entegre edin ve ürününüzün ilk sürümünü başlatın
 5. Bütçenize göre bir pazarlama kampanyası hazırlayın

İlham arıyorsanız, ConvertKit’in kurucusu Nathan Barry’nin yazılım başlangıcını nasıl büyüttüğüne bakın .

Kendi yazılımınızı oluşturmak ve satmak çok fazla zaman alıyorsa, o zaman serbest çalışarak programlama becerilerinizden hemen yararlanabilirsiniz.

Upwork ve Freelancer gibi en iyi serbest çalışma platformlarını araştırmak için biraz zaman harcayın ve becerilerinizin uygun olduğu çeşitli teklifler bulacaksınız. Ya da, başvurabileceğiniz çeşitli uzaktan programlama pozisyonlarını vurgulayan Remoteok.io’yu ziyaret edebilirsiniz.

Çevrimiçi Öğretmen Çocuklar

Dünyanın her yerindeki öğrencilere İngilizce öğretmek ve özel ders vermek, çevrimiçi ekstra para kazanmanın harika bir yoludur. İngilizce konuşulan bir ülkedeyseniz, başarılı olmak için zaten gerekli becerilere sahipsiniz demektir.

Başarı şansınızı artırmak ve iş için işe alınmak için bir ESL sertifikası da alabilirsiniz .

Genellikle, Skype üzerinden öğrencilere saatlik ders vererek 25 dolara kadar kazanabilirsiniz .

Bu tür bir çalışma kulağa ilginç geliyorsa, şu sitelere göz atın:

Web Sitelerini Test Edin ve Geri Bildirim Verin

Tasarım konusunda iyi bir gözünüz var mı veya bir web sitesini veya uygulamayı iyi yapan şey nedir? Öyleyse, geri bildiriminizi sunarak ve kullanılabilirlik hatalarını test ederek çevrimiçi olarak hızlı para kazanabilirsiniz.

Örneğin, belki birinin içeriği belirsizdir? Düzen kafanızı karıştırıyor mu? Gezinme menüsü çok mu karmaşık? Bunlar, bir kişinin çevrimiçi işini büyük ölçüde geliştirebilecek değerli bilgilerdir.

Aslında bu tür geri bildirimler için size ödeme yapacak birkaç site var. En yaygın web sitesi ve uygulama geri bildirim sitelerinden bazıları şunlardır:

Web Sitesi Geliştiricisi Olun

Geliştirme becerilerine sahip değilseniz, ilk adımınız kodlamayı öğrenmektir . Becerilere sahip olduğunuzda, iş bulmaya başlama zamanı.

Upwork ve Freelancer gibi sitelerde bir profil oluşturun ve ödeme almak için iş sunmaya başlayın.

Başarı şansınızı artırmak için, kendiniz için bir niş oluşturmak ve profilinizi ve portföyünüzü buna göre oluşturmak faydalı olabilir.

Örneğin, emlakçılar ve emlak yönetimi şirketleri için web siteleri oluşturmak isteyebilirsiniz. Veya, WooCommerce ve WordPress kullanan e-ticaret web siteleri oluşturma konusunda uzmanlaşmak istersiniz .

Öncelikle, becerilerinize ihtiyaç olduğundan emin olun, belki de özel becerileriniz için çok sayıda iş ilanı yayınlanmıştır. Ardından, niş web geliştirme işinizi oluşturun ve ilgili işleri sunmaya başlayın.

Sesli Kitapları Anlatın

Sesli kitap endüstrisi her yıl büyümeye devam ediyor ve giderek daha fazla insan kitaplarını okumak yerine dinlemeyi tercih ediyor gibi görünüyor. Yine de çoğu kitap onu asla sesli kitap formatına çevirmez.

Sesli kitaplar, yazarlar için çok faydalı olabilir – yalnızca kitaplarından fazladan para kazanmakla kalmaz, aynı zamanda kalabalığın arasından sıyrılmalarına da yardımcı olur.

Harika bir sesiniz varsa ve okumayı seviyorsanız, sesli kitap anlatıcısı olmak harika bir fırsat olabilir.

Başlamanın en kolay yollarından biri ACX’e kaydolmaktır – bu, sesli kitap anlatıcılarını yazarlarla buluşturan bir hizmettir.

Yukarıdaki hizmete kaydolmanın ötesinde, yüksek kaliteli bir mikrofon ve kayıt yazılımına yatırım yapmanız ve vokal becerilerinizi sergileyen bazı örnekler oluşturmanız gerekir.

Erişiminizi genişletmek istiyorsanız , Upwork’te bir profil oluşturabilir ve karşılaştığınız sesli kitap anlatım işlerini önerebilirsiniz .

Grafik Tasarımcı Olun

Tasarım becerileriniz varsa veya Photoshop ve Illustrator ile oynamayı her zaman sevdiyseniz , çevrimiçi para kazanmaya başlamak için bu becerileri kullanabilirsiniz.

Yukarıda belirtilen serbest platformları kullanabilir, bir profil oluşturabilir ve satış konuşmasına başlayabilir veya becerilerinizi 99designs gibi bir platformda test edebilirsiniz . Bu sitede, belirli projeler için diğer tasarımcılarla rekabet edeceksiniz. Müşteri tasarımınızı beğenirse, projeyi alır ve çalışmaya başlarsınız.

Müşterileri bir grafik tasarımcı olarak kazanmanın bir başka yolu da çevrimdışı olmaktır. Yerel ticaret odanıza gidin veya kasabanızın etrafında dolaşarak biraz zaman geçirin. Şansınız, grafik tasarım becerilerinize ihtiyaç duyan birçok işletme göreceksiniz. İster yeni bir logo, ister broşür veya hatta şirket üniformaları için.

Yerel ortak çalışma alanınıza gitmeyi deneyebilirsiniz. Bunlar genellikle yeni başlayanlar ve sahip olduğunuz tasarım becerilerine ihtiyaç duyan diğer şirketlerle doludur.

Instagram Etkileyici Olun

Instagram , orada en hızlı büyüyen sosyal medya platformlarından biridir. Ancak, yeterince büyük bir takipçiye sahip olarak doğrudan Instagram’dan para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz ?

Instagram’da büyük bir takipçi kitlesi oluşturmak gittikçe zorlaşıyor, ancak çevrimiçi olarak güzel bir yaşam kazanmanın oldukça kolay bir yolu olabilir. Büyük markalar ve diğer şirketler, aslında sadece şirketleri hakkında bir gönderi yapmanız veya ürünlerinden birini sergilemeniz için size ödeme yapar.

Genellikle, gönderi başına ne kadar kazandığınız, takipçilerinizin boyutuna ve ne kadar bağlı olduklarına bağlı olacaktır. Gönderi başına birkaç yüz ile binlerce dolar arasında herhangi bir yerde kazanmayı bekleyebilirsiniz.

Büyük bir Instagram kitlesi oluşturmak zaman alacaktır, ancak fotoğraf çekmeyi seviyorsanız, telefonunuzda çok fazla zaman harcamaktan çekinmeyin ve kendinizi düzenli olarak yayınlamaya adarsanız, o zaman çekime değer.

İşte hesabınızı doğru şekilde büyütmek için birkaç kaynak:

SEO Hizmetlerinizi Sunun

Web sitelerinin nasıl sıralanacağını bilmek çok karlı bir beceridir. İnsanlar arama motorlarını kullanmaya devam ettikleri sürece, SEO’nun ayrıntılarını bilen kişilere ihtiyaç duyulacaktır.

Aslında, bugün piyasadaki en iyi bloglardan bazılarını okuyarak SEO hakkında bilgi edinmeye başlayabilirsiniz, örneğin:

Bir web sitesini sıralamak için ne gerektiğini anladıktan sonra, becerilerinizi test etme zamanı. Yeni SEO bilginizi test edebileceğiniz bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olur, ancak bu bir gereklilik değildir.

Aslında, hemen müşteri kazanmaya başlayabilirsiniz. İlk yaklaşım, Upwork ve Freelancer.com gibi daha önce bahsedilen serbest sitelerin kullanılmasını içerir .

Veya hizmetlerinizi, arama motorlarında yer almak isteyen yerel işletmelere de sunabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarını Yönetin

Bugünlerde çoğumuz sosyal medyada aktifiz. Ancak, sosyal medya hesaplarını yöneterek para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz?

Zaten hevesli bir sosyal medya kullanıcısıysanız, zaten bir adım öndesiniz demektir. Uzmanlığınızı aktarmanız ve başkalarını bir ücret karşılığında hesaplarını yönetmeye ikna etmeniz çok daha kolay olacaktır.

Değilseniz endişelenmeyin. Hootsuite Academy gibi, size sosyal medyanın tüm ayrıntılarını öğretecek tonlarca eğitim kaynağı var .

Bilginiz hızlandığında, işleri tanıtmaya başlamak için Upwork ve Freelancer gibi serbest çalışan sitelere geri dönme zamanı .

Müşterilere ulaşma şansınızı artırmak istiyorsanız, öğrendiklerinizi sosyal medya yönetim şirketinizi markalamak ve büyütmek için kullanabilirsiniz.

Bir Podcast Oluşturun

Konuşmaya ve fikirlerini paylaşmaya meraklıysanız veya röportaj yapmayı seviyorsanız, podcast keşfetmeniz için harika bir araç olabilir. Podcast pazarı şu anda patlıyor, bu iyi bir şey.

Dinleyiciler podcast’lerin taşınabilirliğini severler ve çoğumuz her zaman hareket halindeyken ve boş zamanımız olmadığından, içerik tüketmenin tercih edilen yollarından biri haline geliyor.

Bugün podcast ile başarılı olmak için yüksek kaliteli bir şey yaratmanız gerekiyor. Bu sadece sesinizin kalitesini değil, aynı zamanda içeriğinizin kalitesini de içerir. Başlamak için sağlam bir mikrofon kurulumuna yatırım yapmanız gerekir.

Röportaj tarzı podcast’ler yapmayı planlıyorsanız, o zaman misafirlerinize ulaşmaya başlamalısınız. Önce arkadaşlarınız veya ailenizle birkaç sahte röportaj yapmanız gerekebilir, böylece ilk gerçek röportajınızdan önce tarzınızı düşürebilirsiniz.

Podcast yayınlamanın ne olduğu hakkında daha iyi bir fikir edinmek için, biraz zaman ayırarak iTunes veya Spotify’daki en popüler podcast’leri inceleyin. Dikkatinizi çeken bir avuç bölümü dinleyin ve hangi kalite göstergelerinin ortak olduğunu görün.

 • İnanılmaz hikayeler anlatıyorlar mı?
 • Mizah kullanıyorlar mı?
 • İlginç bir bakış açıları var mı?
 • Benzersiz röportajlar yaratıyorlar mı?

En iyiden öğrenerek, kendi bölümlerinizi üretirken neleri dahil edeceğinizi ve nelerden kaçınacağınızı bileceksiniz.

Podcasting ile üretebileceğiniz para miktarı, izleyicilerinizin büyüklüğüne ve katılımına bağlıdır. Hedef kitleniz ne kadar büyükse ve daha fazla podcast indirmeniz varsa, iyi bir yaşam kazanma şansınız o kadar artar.

İşte keşfetmeniz için birkaç seçenek:

 1. Bahsettiğiniz konularla ilgili kendi ürün ve hizmetlerinizi satmak
 2. Podcast’iniz için bir üyelik sitesi oluşturun
 3. Röportaj başlamadan önce yüksek sesle okuyabileceğiniz sponsorluklar satın
 4. Bağışlar için podcast’inizi açın.

Serbest Yazar Olun

Kelimeleri bir araya getirmeyi seviyorsanız, bir yazar olarak para kazanmak, çevrimiçi para kazanmaya başlamanın harika bir yolu olabilir.

Hiç deneyiminiz olmasa bile, bir yazar olarak oldukça hızlı bir şekilde para kazanmaya başlayabilirsiniz.

İlk adım, nişinizi belirlemek ve alacağınız yazı türüne karar vermektir, örneğin:

 • SaaS siteleri için derinlemesine blog yazıları oluşturacak mısınız?
 • Emlakçılar için web sitesi kopyasına ne dersiniz?
 • Veya sağlık ve fitness web siteleri için satış e-postaları?

Yazılması gereken neredeyse sonsuz bir içerik kaynağı var. Büyük kararınız, ne tür bir yazar olmak istediğinize karar vermek?

Nişinizi keşfettikten sonra, bazı örnekler oluşturmanın ve müşterileri tanıtmaya başlama zamanı.

En hızlı yaklaşım, ilgili müşterileri bulmak için serbest çalışma platformlarını kullanmaktır. Bununla birlikte, birkaç örnek oluşturabilir, bunları Medium veya LinkedIn gibi web sitelerine yükleyebilirsiniz .

Serbest yazar olma konusunda ciddiyseniz, aşağıdaki kaynaklara göz atın:

Sanatınızı ve Tasarımlarınızı Satın

Biraz tasarım beceriniz varsa, tasarımlarınızı satarak para kazanabilirsiniz. Society6 gibi siteler , benzersiz tasarımlarınızı yüklemenizi ve bunları telefon kılıfları, tişörtler, duvar halıları ve çok daha fazlası gibi çeşitli ürünlerde satmanızı kolaylaştırır.

Society6 , size herhangi bir peşin para ödemeden tasarımlarınızdan para kazanma şansı verir.

Kendi mağazanızı yaratır, tasarımlarınızı yükler ve sergilenmesini istediğiniz öğeleri seçersiniz. Ayrıca, birisi mağazanızdan bir ürün sipariş ettiğinde, talep üzerine ona da gönderilebilir.

İnsanların sevdiği tasarımlarınız varsa, bu para kazanmanın oldukça iyi bir yolu olabilir.

Mikro İşler Yapın

Mikro işler, tamamlanması için insan zekası gerektiren faaliyetlerdir. Otomasyon çağında bile, hala insan dokunuşuna ihtiyaç duyan belirli görevler var.

Bu görevler genellikle çok basittir ve herhangi bir teknik beceri gerektirmez. Örneğin, belirli bir anahtar kelime için arama sonuçlarını gözden geçirmeniz, bir paragrafı başka bir dile çevirmeniz veya bir makalenin üslubunu ve hissini kategorize etmeniz istenebilir.

Mikro işleri tamamlamak eğlenceli olabilir ve tek ihtiyacınız olan bir bilgisayar ve internet bağlantısıdır. Bu görevlere kaydolmak için en iyi yer Amazon Mechanical Turk’dur .

Kaydolun, bir hesap oluşturun ve mikro işleri tamamlamak için ödeme alın.

Anketleri Çevrimiçi Yapma

Çevrimiçi anketler almak, çevrimiçi pasif gelir elde etmenin muhtemelen en iyi yolu değildir. Ancak, yeni bir beceri öğrenmek için zaman ayırmanıza gerek kalmadan hızlı nakit para ve ödüller arıyorsanız, o zaman düşünmeye değer olabilir.

Anket almak, tam olarak göründüğü gibidir. Çevrimiçi anketlere katılırsınız ve nakit, kuponlar, ödüller ve hediye kartları ile tazmin edilirsiniz.

Genellikle, onlara demografik bilgilerinizi vermeniz gerekir, böylece geçmişiniz ve ilgi alanlarınız hakkında bilgi edinebilirler, ancak bundan sonra hemen kazanmaya başlayabilirsiniz.

En popüler çevrimiçi anket sitelerinden bazıları şunları içerir:

Clarity.FM’deki Uzmanlığınızı Satın

Tıpkı serbest hizmet sunmak gibi, bilgi ve tavsiyelerinizi de satabilirsiniz. Belirli bir alanda uzmansanız veya özel bir bilginiz varsa, uzmanlığınızdan yararlanabilirsiniz.

Ayrıca, kendi web sitenizi ve platformunuzu oluşturmak için ek zaman ve çaba harcamanıza gerek yok.

Clarity.FM , Savvy.is ve Coach.me gibi , size bilginizi arayan potansiyel bir müşteri ağı sağlayan siteler vardır .

Doğrudan saate bağlı olduğunuz için kazancınız sınırlı olacaktır, ancak bu, çevrimiçi para kazanmaya başlamanın çok hızlı ve etkili bir yolu olabilir. Tek yapmanız gereken, bilginizi ve bilgeliğinizi başkalarıyla paylaşmaya başlamak için bir hesap oluşturmak.

Uzak Bir Şirkete Katılın

Kariyerinizde bir değişiklik, yeni bir şey veya sadece manzarada bir değişiklik arıyorsanız, uzaktan çalışmayı deneyin. Günümüzde birçok şirket yarı zamanlı ve tam zamanlı çalışanlar arıyor ve nerede çalıştığınızı gerçekten umursamıyor.

Bu pozisyonlar, müşteri destek tekliflerini, tasarımcıları ve hatta şu anda sahip olduğunuz işi içerebilir.

Yerel küçük işletme seçeneklerinize veya çevrimiçi kariyer listelerine bakın. Ayrıca Flexjobs , SolidGigs , Uzaktan Çalışıyoruz ve Uzaktan Kumanda gibi sitelere de göz atabilirsiniz .

Beğendiğiniz bir iş bulun, başvurun ve uygun gördüğünüz her yerden çalışın.

Seyahat Danışmanı

Dünyayı gezdiniz ve hikayelerinizi ve deneyimlerinizi başkalarıyla paylaşmak mı istiyorsunuz? Bir seyahat planı oluşturabiliyor musunuz? O halde çevrimiçi bir seyahat danışmanı olmak sizin için bir iş olabilir.

Uçuş fiyatlarını ve saatlerini kontrol etmek ve müşterinizin ilgi alanlarına göre seyahat programlarını yemek, zaman içinde iyi bir gelir kaynağı haline gelebilir. İyi bir itibar kazanmak, önce arkadaşlarınıza ve ailenize yardım ederek ve ardından fikirlerinizi çevrimiçi olarak paylaşarak başlatılabilir.

Sonuç

Artık çevrimiçi olarak nasıl para kazanabileceğinizi anlıyorsunuz. Ayda fazladan birkaç yüz dolar kazanmak ya da yeni bir kariyere başlamak isteyin, her şey size bağlıdır.

Yukarıdaki listenin sizi bunaltmasına izin vermeyin, bunun yerine kendinize ne yapmaktan hoşlanacağınızı sorun? Mevcut becerilerinizi göz önünde bulundurun ve bunları bu listedeki fırsatlardan birine nasıl uygulayabileceğinizi görün.

Unutmayın, para kazanmanın herhangi bir yolu gibi, bu hemen gerçekleşmeyebilir. Ancak ısrar ve özveri ile oraya varacaksınız.

Bahsetmeyi unuttuğumuz çevrimiçi para kazanmanın başka yolları var mı? Lütfen fikirlerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz