Ana Sayfa Aksiyon Oyunları PUBG Oyun İncelemesi

PUBG Oyun İncelemesi

257
0

PUBG yani PlayerUnknown’s Battlegrounds, güney kore oyun şirketi PUBG Corporation tarafından geliştirilmiştir. PUBG çevrimiçi bir oyundur ve çok oyunculu oynan battle royale türünde bir oyundur.

PubG Haritaları ve Arazileri

İçinde, 100 oyuncu dijital bir arazi içerisinde savaşır, en sona kalan kişi veya takımı kazanan olur. Şu anda oyuncuların oynayabileceği 4 harita var, her biri ,çayırlar, nehirler, göller, kayalık ,tepeler, ovalar, bataklıklar ve dağlar gibi birçok farklı doğal arazi türü içeriyor. Küçük kulübelerden ve tek odalı evlerden daha büyük çok katlı evlere, hastanelere, otellere, okullara, ve hatta askeri üsler gibi çok farklı türde yapılar içerir. 

Başlangıçta oyuncular bir uçaktan araziye  paraşütle atlayarak girerler ve daha sonra savaşacak silahlar, bıçaklar,  mühimmatlar ve bombalar bulmak için binaları aramaya başlarlar. Güçlerini artıracak kasklar, sargı bezleri,, sağlık paketleri, enerji veren içecekler ve onları yaralanmalardan iyileştirecek ilaçlar. Buldukları silah ve ve materyalleri taşıyabilmek için ek alan sağlayan 3 farklı  sırt çantası boyutu da mevcuttur. Arazi çok geniştir, bu nedenle oyuncular genelde oyun esnasında onlarca kilometre gezinmek zorunda kalırlar. 

Tüfekler, silahlar, sniper silahları ve av tüfeği gibi  birçok farklı silah türü vardır, her biri kullanılabilirlik, dergi boyutu ve hasar açısından farklı avantajlara sahiptir. Bir silahı daha marifetli hale getirmek için çeşitli ek aksesuarlar da mevcut.  Bunlar arasında menzil özelliği, susturucular, flaş gizleyiciler, tepmeyi azaltan kompansatörler bulunur. Düzenli olarak uçaklar arazinin üstünde uçarlar ve  alanı bombalayacak ya da üst özellikli zırh ve   güçlü silahlar içeren bir kasayı düşürecektir. Eğer bir oyunucu ölürse, oyuncunun sahip olduğu  tüm silah, araç gereç, ilaç malzemeleri bir sandık oarak geri de kalır ve alınabilir bir şekilde bekler. 

PubG İle Hızlı Seyahat

Tüm bu özelliklerle beraber oyundaki en önemli özellik haritanın sadece bir bölümünün oynanabilecek şekilde kabul edilmesidir. Bu sayede oyuncuları daha küçük bir alanda olmaya oyun zorlar. Bu durumun tersi olsaydı oyunlar saatlerce uzayacaktı. Bu arada oyuncuların harita üzerinde daha hızlı seyahat edebilmelerini sağlayan çeşitli araçlar da vardır. Bu araçlar sayesinde oyun içerisinde  geniş arazide daha kısa sürelerde başka 

Bununla birlikte, buradaki en önemli özellik, haritanın sadece bir bölümünün oynanabilir bir alan olarak kabul edilmesidir. Zaman, o bölgede küçülür gider, ve dışında hızlı bir şekilde hasar alacak. Bu, oyuncuları daha küçük bir alana zorlar. Hepsini birbirine bağlayarak. Aksi takdirde, maçlar sadece saatlerce uzar. Oyuncuların çok daha hızlı seyahat etmelerini ve hatta diğer oyuncuları çalıştırmalarını sağlayan çeşitli araçlar da vardır.

PubG İle Kıyafet Kazanılabilir mi?

Bir çok oyunda olduğu gibi PUBG oyununda da oyun içerisinde bulunan karakterler içi farklı kıyafetler kazanmalarına imkan tanıyan bir yapı mevcut. Kıyafetler oyunu oynamanızı veya başarınızı etkilemez daha çok görüntü için kullanabilecek kozmetik ürünlerdir.

PubG Kaç Kişiyle Oynanır? Takımla ya da Tek Başına Oynanır mı?

Oyun iki kişiyle, dört kişiyle takım şeklinde veya tek başınıza oynayabilirsiniz. 

PubG Oyun Modları Nelerdir?

Oyunun farklı modları mevcut. Normal modu oynayabileceğiniz gibi çok daha küçük bir harita belirleyip 8 dakika süren arcade modda oyunu oynayabilirsiniz. Bu oyun modu fazla zamanı olmayanlar ya da hemen sonuç olmak isteyenlerin daha kısa sürelerde çabuk sonlanan oyunlar oynamasına imkan verir.

Av  tüfekleri içeren 15 dakikalık mou var ve ayrıca  oyuncuların öldükten sonra tekrar tekrar oyuna girebildiği  savaş modu vardır  ve modda 14 kişiyi öldüren ilk kişi turu kazanır.  Ayrıca sonradan eklenen zombi modu da mevcuttur. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz