Ana Sayfa Apple Apple’ın Yeni Mac’leri, Bilgisayar Algımızı Değiştirebilir

Apple’ın Yeni Mac’leri, Bilgisayar Algımızı Değiştirebilir

251
0

Bilgisayarların içi her geçen gün biraz daha iPhone’lara benzedikçe daha iyi pil süresi, daha ince tasarım ve daha düşük fiyat etiket beklemeye başlabiliriz.

Apple cihazlar söz konusu olduğunda insanlar öncelikle tasarımları hakkında konuşur.  Ama bu kez işler biraz değişti. Artık kaputun altında önemli değişiklikler söz konusu.

Apple’ın, tipik bir PC’den daha çok bir iPhone’a benzeyen çipleri kullanan ilk bilgisayarları duyurması bekleniyor. Bu durum teknoloji meraklıları için gerçekten heyecan verici.

Apple 15 yıl boyunca hem dizüstü hem masaüstü bilgisayarları için intel yapımı çiplere güvendi. Yıl sonundan hemen önce Apple, iPhone’ları ve iPad’lerdeki çiplere benzer çiplere sahip bilgisayarları piyasaya sunmaya başlayacak.

 Apple CEO’su Tim Cook bu yazın başlarında yeni girişimi duyururken , “Mac vizyonumuz her zaman çığır açan yenilikleri benimsemek ve cesur değişiklikler yapma cesaretine sahip olmaktı” dedi. Apple’ın kendi çiplerinin bilgisayarlardan yeni teknolojiler ve “sektör lideri performans” getireceğini de sözlerine ekledi. “Bunu her yaptığımızda, Mac daha güçlü ve daha yetenekli çıktı” dedi.

Apple bu proje sayesinde artık   tüm cihazlarını aynı çipler ve ortak kod altında birleştirecek ve masaüstlerini, dizüstü bilgisayarlarını , telefonlarını ve saatlerini gerçekten kapsayan bir deneyim sunabilecek.d

Apple’ın halihazırda söylediği uygulama geliştiricileri, klavye ve fare, parmak dokunuşu ve hareketler için ayarlamalarla tek bir uygulama oluşturup tüm cihazlara gönderebilecekler.

Apple gibi Microsoft’ta aynı şekilde Continuum projesiyle tüm cihazlarını tek ve ortak bir platformda toplamayı hedeflemektedir. Ancak Microsoft’un yazılım ve donanım konusunda farklı ortaklarla çalışıyor olması bu konuda Apple kadar tutarlı bir ekosistem ortaya çıkarmasının önündeki en büyük engel.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz