Ana Sayfa Sosyal Medya Twitch Yayıncılığı ve Kolay Para

Twitch Yayıncılığı ve Kolay Para

276
1

Twitch, her ay  5 milyondan fazla yayıncısı ve günlük ortalama 18 milyon kullanıcısı olan ve özellikle oyuncuların tercih ettiği sanal bir platformdur. Oyuncular dışında da bir çok alanda yayın yapılabilecek çok özellikli bir yayın aracıdır. Oyun oynayanlar, hobileri olanlar özel becerileri ve paylaşımları olanlar için para kazanma aracına dönüşebilir. Para kazanma peşinde değilseniz eğlenmek ve amacınızı gerçekleştirmek için harika bir araç.

Bazı twitch yayıncıları abonelikler, sponsorluklar ve reklam gelirleri gibi gelir araçlarını kullanarak oldukça fazla parlar kazanırlar. Sizin de onlardan birisi olmamanız için hiçbir sebep yok.

Para kazanan yayıncıların on bin ve hatta yüz binlerce takipçisi vardır. Genellikle oyun oynayanların tercih ettiği platformda saatlerini oyun oynayarak geçiren oyuncuların on binlerce takipçisi vardır ve oynadıkları oyunları yayınlarlar.

Önce Abone Kitlesi Oluşturmalı

Herhangi bir internet oluşumu, bu bir youtube kanalı olabilir, twitch kanalı olabilir, instagram hesabı olabilir aylar hatta yıllar süren bir kurulum süreci gerektirir. Gerçek hayatta olan şirket kurulumu veya markalaşma süreci gibi mutlak belirli bir süreç gereklidir. Onun için de bir kitle oluşturmak için öncelikle istikrarlı bir çalışma ve sabır gereklidir. Bunu bir yatırım olarak düşünmelisiniz.

Twitch Kitlesi Nasıl Oluştururum

Eğer ünlü bir kişi değilseniz tabiki bir gece takipçi sayınız artmaz. Bunun için emek ve istirkrarlı çalışma gerekir. Twitch özelinde yayın politikanız ve yayın akışınız net olmalıdır ve isiz takip etmek isteyen birisi geldiğinde sizi bulabilmelidir. Sürekli  ve düzenli içerik oluşturmalısınız. En önemli konu içerik ve bu içeriğin düzenli bir şekilde ve sürekli olması.

Eğer en başarılı oyuncu değilseniz en agresifi olabilirsiniz. En komiği ya da en beceriksizi olabilirsiniz. Yayınlarınızı tanıtmak için mutlak sosyal medyayı etkin kullanın (instagram, twitter, Facebook, youtube vb.)

Sizinle iletişim kuran kişilere dönüş yapın, canlı ve aktif bir yayıncı olun.Yayından sonraki akışlarını paylaşın. Takipçileriniz ve izleyicileriniz ile etkileşime girin, şakalaşın.

Amatörler Nasıl Para Kazanmalı

Hedef kitleniz büyüdüğünde, para kazanma potansiyeliniz de artar. Ancak, aşağıdakileri artırmaya devam ederken, para kazanmanın birkaç yolu vardır:

Bağış Toplayın

Twitch kullanıcıları ve yayıncıları birbirlerine destek olmayı severler.  Sevdikleri yayıncılara yardımda bulunurlar ve bağış yaparlar. Kanalınıza bir bağış düğmesi ekleyin, paypal gibi para transfer araçlarını kullanarak bağış alın.

Reklamlar

Bir çok şirket ürünlerini tanıtmak için bu tür platformları kulanıyor. Özellikle twitch bu araçlardan birisi. Yaptığınız yayınlarda içeriğinize göre reklamlar alabilirsiniz. Bu reklam gelirleriyle takipçileriniz doğru orantılıdır.

Çok büyük kitlesi olan bir yayıncı değilseniz markalar size gelmeyecektir, bunun için sizlerin onlara ulaşmanız gerekebilir

Ürün Satışı

Hedef kitleniz gerçekten sizinle bir bağ kurmuşsa onlara çeşitli ürünler satabilirsiniz. Bardak, tshirt vb. özel ürünler tasarlayıp bir vitrin sayfası oluşturabilirsiniz ve buradan satış yapabilirsiniz. Ancak bunun için gerçekten iyi bir kitel ve bağlılık gerekir. Yine yazının en başına dönecek olursak sabırlı olun ve bu kirtle için aylar veya   gerekebileceğini unutmayın.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz