Ana Sayfa Manşet Robotik Rehber Köpekler

Robotik Rehber Köpekler

225
0

Loughborough Üniversitesi’ndeki bir öğrenci, gerçek bir hayvanı barındıramayan görme engelli kişileri desteklemeye yardımcı olacak bir “robotik rehber köpek” tasarladı.

Anthony Camu tarafından tasarlanan ürün, bir rehber köpeğin işlevlerini kopyalamanın yanı sıra gerçek zamanlı verileri kullanarak varış noktalarına hızlı ve güvenli rotalar programlıyor.

Görme Tanrıçası Titan

Adını titan görme tanrıçasından alan Theia, kullanıcılara çok az girişle dış ortamlarda ve geniş iç mekanlarda rehberlik eden taşınabilir ve gizlenebilir bir el cihazıdır.

Özel bir kontrol moment jiroskopu (CMG) kullanarak Theia, kullanıcıların ellerini hareket ettirir ve tıpkı bir rehber köpeğin desteğini tutmaya benzer şekilde fiziksel olarak onlara “yönlendirir”.

Cihaz, kullanıcıları hedeflerine doğru ve güvenli bir şekilde yönlendirmek için trafik yoğunluğu (yayalar ve arabalar) ve hava durumu gibi gerçek zamanlı çevrimiçi verileri işlemek üzere tasarlanmıştır… Haberin devamı için https://www.sciencefocus.com/future-technology/future-technology-22-ideas-about-to-change-our-world/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz