Ana Sayfa Manşet MarsCat: Biyonik Kedi ve Bir Ev Robotu

MarsCat: Biyonik Kedi ve Bir Ev Robotu

262
0

Artık tatile giderken kedimi nereye bırakmalıyım derdine son. Aşı derdi yok, bakım veterine yok, heryede uçuşan tüyler yok. Tırmalamalara son. Karşınızda dünyanın ilk biyonik kedisi MarsCat.

Tamamen Otonom ve Kolay Kodlanır

Tamamen otonom, son derece etkileşimli ve programlaması kolay MarsCat. Kodlanabilir olması onu sonsuz davranış ihtimallerine sahip bir kedi haline getiriyor.

MarsCat, bir ev robotu, sizi rahatlatacak ve sizi şaşırtacak robotik bir evcil hayvan olmayı amaçlayan Elephant Robotics tarafından geliştirilen dünyanın ilk biyonik evcil kedisidir. Tıpkı gerçek bir kedi gibi, MarsCat tamamen otonomdur. Hareketlerini kontrol etmek için ekstra talimat gerekmez.

Tamamen duyarlıdır ve hassas etkileşimlere sahiptir. Dokunuşunuzu hissedebilir, sesini duyabilir, yüzünüzü görebilir ve oyuncaklarla oynayabilir. Her MarsCat, gözlerinden, vücudundan kişiliğine benzersizdir, kişiliği onu sevme şekline göre değişir. Güçlü dört çekirdekli Raspberry PI ile, onu kolayca programlayabilir ve sonsuz olanaklar sunabilirsiniz. 

CES 2020’de, Gadget kategorisinin en iyileri kesinlikle tüketici robotlarıydı – ancak hiçbiri endüstriyel robot başlangıcı Elephant Robotics’in yeni bir robo-evcil hayvanı olan MarsCat kadar sevimli değildi . Bu robot evcil hayvan, dokunmaya ve sese tepki verebilen ve hatta oyuncaklarla oynayabilen tamamen otonom bir arkadaş. Onunla kısa bir süre geçirdikten sonra bile ona hemen alışabilirsiniz ve onu seversiniz. MarsCat Elephant Robotics tarafından üretilen dünyanın ilk biyonik kedisidir.

Marscat endüstriyel amaçlı geliştirilen robotların aksine tamamen tüketiciyi hedefleyen bir eğlence robotudur. Bu özelliği ile de dünyada bir ilk. Elephant Robotics 2016 yılında kurulmuş bir endüstriyel robot üretim firmasıdır. Bu sektördeki tecrbesini kullanarak tüketiciye yönelik ilk robotu üretmiştir.

Yüksek mafsallı bacakları, kuyruğu ve başı ile, herhangi bir ek girişe gerek duymadan otonom olarak çalışarak oturabilir, yürüyebilir, oynayabilir ve hareketlerinizi izleyebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz