Ana Sayfa Apple Apple iPhone 12 İncelemesi: Mükemmel Tasarım, Sağlam, Hızlı

Apple iPhone 12 İncelemesi: Mükemmel Tasarım, Sağlam, Hızlı

280
0

Eğer bir telefona ihtiyacınız varsa en temel soru hangi telefonu almalıyım? iPhone almaya karar verdiyeseniz hangi iPhone modelini almalıyım, en son model telefona vereceğim paraya değer mi?

Yeni iPhone 12’nin gerçekten çok iyi geliştirilmiş bir tasarımı var, oldukça hızlı. Ancak 5G teknolojisi henüz yaygın olmadığı ve düzgün ve tutarlı bir dağıtımı olmadığı için bu hızdan faydalanmak her zaman içim mümkün olamıyor.

Yeni iPhone 5G ile bir filmin telefona indirilme süresini saniyeler olarak vaadediyor. Cihaz bu amaçla tasarlanmış. Tabi tek sorun şu anda 5G ağlarının ülkemizde henüz kullanıma sunulmuyor olması.

Yeni iPhone 12 parlak bir ekrana ve daha da sağlam bir tasarıma sahip. iPhone 12 fiyatları 2021 yılı itibariyle model ve konfigurasyona göre 10 bin ile 17 bin arasında değişkenlik göstermektedir

Sevdiğimiz Yönleri /+:

  • Güzel ve sağlam bir tasarım
  • Hızlı
  • Harika bir gece modu kamerası
  • Daha iyi pil ömrü
  • Fotoğraf severler için harika donanım ve yazılım

Sevmediğimiz Yönleri /-

  • 5G Yaygınlaşmadığından hızından yeterince faydalanamıyor olmanız
  • Şarj ve güç adaptörü durumu biraz kafa karıştırıcı
  • Tamamen aynı olmasa da bir kaç benzer model

Fiyat, en azından ülkemiz için dolar kuru böyleyken

Pandemi nedeniyle tüm dünya da çok zoru bir yıl geçirildi. Evet Apple’da bu zorlu yılda önemli  kararlar alarak iPhone 12 modelini tasarladı. Eminim hiç kolay bir süreç olmamıştır. Herşeyden önce bir ürünü yine her zamanki süresinde ortaya çıkarmak başlı başına bir başarı.

Sağlam ve bu hissi sonuna kadar veren bir cihaz, mükemmel ekranlar, düşük ışıkta kameranın gösterdiği performans gerçekten eski iPhone modelerine göre öne çıkan yönler.iPhone 12 ve 12 mini çok benzer görünüyor. Apple’ın spesifikasyonlarına göre, fiyat, ekran boyutu ve pil boyutu dışında aynılar zaten.  

iPhone 12 Pro ve Por Max, fotoğraf önceliği olanlar için gerçekten gelişmiş özelliklere sahip ve tercih sebebi sayılabilecek noktada. Telefoto lens, Gece Portre modu gerçekten başarılı. Fotoğraf meraklısı olanlar için fazla para ödemeye değer. Büyük ve daha büyük ekran sevenler için 6.7 inç ekranıyla Pro Max doğru bir seçim olacaktır.

iPhone 12 ve 12 mini yeşil, mavi, kırmızı, siyah ve beyaz renklere sahip. Arka tarafı cam yüzeye sahip olan, bu biraz parmak izlerinin leke gibi görünmesini sağlıyor ama yine de fena değil. Arkada kare kamera modülü biraz kırılacakmış gibi duruyor. Olası bir durumda dışarı doğru çıkıntı olduğu için zarar görmesi muhtemel.

iPhone 12 Pro ve 12 Pro Max altın, gri, mavi ve gümüş renk seçeneklerine sahip. 

Önden baktığınızda 12 ve 12 Pro modellerini birbirlerinden ayırmak çok mümkün değil. Oldukça benzer bir tasarıma sahipler. 

Yeni iPhone’lar, son birkaç yılda üst düzey akıllı telefonlar için de gelenek haline gelen parlak, doymuş OLED ekranlara sahip. İPhone 12 mini için 5,4 inç ve 2,340 x 1,080 piksel; iPhone 12 ve 12 Pro için 6,1 inç ve 2,532 x 1,170 piksel; iPhone 12 Pro Max için 6,7 inç ve 2,778 x 1,284 piksel. Tüm ekranlar iPhone 11’den  öncekilerden daha yüksek çözünürlüğe ve daha doygun görüntüye sahip; 12 ve 12 Pro, 11 Pro ile aynı çözünürlüğe sahip.

Ekranlar, Apple’ın önceki iPhone camından dört kat daha az kırıldığını söylediği Seramik Kalkan adlı yeni bir kaplama ürünüyle kaplandı..

Yeni iPhone’lar, 2020’de gerçekten can sıkıcı hale gelen kimlik doğrulaması için Face ID’YE güveniyor çünkü aynı yüzü maskeli ve maskesiz olarak tanımıyor. 

Daha Sağlam, Daha Güçlü, Daha Hızlı

Evet, iPhone 12 çığır açacak bir yenilik sağlamıyor olsa da (uzun süredir yeni çıkan iPhone’lar için bu durum geçerli) her zamanki gibi eski modellerin başarılı özellikleri daha da başarılı ve daha da iyileştirilmiş bir hale getirilmiş. Daha güçlü, daha sağlam, daha hızlı diye özetleyebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz